2019. április

2019. április 2-án iskolai Egészségnap keretében Felde Katalin a Somogy Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Osztályának egészségnevelője tartott interaktív foglalkozásokat az alsósoknak és előadásokat a felsősöknek.

Az 5 -6. osztályosoknak a téma: A dohányzás prevenciója a 7-8. osztályosoknak A daganatos betegségek prevenciója volt.

A Föld meséje (doc)

A Föld meséje (pptx)

A Dobó István Általános Iskola Balatonszentgyörgyön 2019. 04.26-án tartotta a Futó Elemér Környezet-és Természetvédelmi Tanulmányi Versenyét. A körzeti versenyen öt iskola csapata vett részt. A verseny kettő részből állt. Az első feladat Futó Elemér Berekjárás című könyvéből összeállított kérdések megválaszolása volt.  Itt a könyvet használva a versenyzők összemérhették szövegértési és logikai képességüket. Végezetül a Kis-Balaton védelmével és természeti értékeivel kapcsolatos kérdéseket oldottak meg a kétfős csapatok diákjai feleltető rendszer segítségével. A kérdések között a védett növényfajok és állatfajok felismerése is nagy hangsúlyt kapott.

Az iskolák nagy felkészültségükről adtak bizonyítékot.

A megmérettetések és az eredményhirdetés után a csapatok kiránduláson vettek részt Vörsön a tájházban Fejes Éva idegen vezető kíséretében. Az első három helyezett csapat, és felkészítő tanáraik külön jutalma egy élményekben dús motorcsónakázás volt a Kis-Balaton vízi világában . A Kányavári-szigeten elfogyasztott ebéd és a csodálatos környezet megtekintése után mindenki elégedetten és új élményekkel gazdagodva térhetett haza iskolájába.

A verseny eredményei a következők:

I. Balatonszentgyörgyi Dobó István Általános Iskola

II. Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola