Uniós Fejlesztések:

Oktatás

MindLab tehetséggondozó, készségfejlesztő program első és másodikos tehetséges tanulóink részére.

A program a marcali Egységes Pedagógiai Szakszolgálat közreműködésével valósul meg.

A szakszolgálat munkatársa heti egy alkalommal az intézményünk területén fejleszti tanítványainkat.

A MindLab

A MindLab olyan innovatív program, amely logikai társasjátékok széles skáláján keresztül fejleszti a gyerekek gondolkodását, szociális készségeit, érzelmi intelligenciáját és problémamegoldó képességét. Megtanítja hogyan alkalmazhatóak ezek az új kompetenciák az iskolai eredmények javítására és a jobb életvezetésre. Lehetővé teszi az életben hasznosítható készségek élményszerű, tapasztalatokra épülő elsajátítását, amely így mély nyomot hagy minden gyermek gondolkodásában. Ugyanez a szakszolgálat, utazó pszichológust és logopédust, heti 1 alkalommal is intézményünk rendelkezésére bocsátja.

Amit az iskola biztosítani tud:

• tanulói laptokok minden tanuló számára tanórai használatra
  • tornaterem-könyvtár-gyermekbarát környezet-művészeti oktatás
  • évek óta a városi iskolák átlaga feletti kompetenciaeredmények
  • szakkörök-énekkar-iskolai sportkörök
  • kompetencia alapú oktatás
  • választható nyelv: angol nyelv heti 3 órában, német nyelv heti 3 órában, olasz szakkör, orosz szakkör